trailová závist 2017

Závod v běhu na zhruba 17,5 km, v oblasti divokých strání a zařízlých dolin nad řekou Vltavou. Ve zbytcích hlubokých lesů, kde se v dávných dobách proháněli Keltové.

Pokud přijmete naše pozvání, pak si, snad po sněhu, spíše však po měkkém listnatém koberci, vychutnáte iluzi divoké přírody v blízkosti naší metropole. Při běhu nahoru a dolu se ve vás bude rvát váš vnitřní lenoch a závodní srdce a na chvíli zapomenete na napětí adventního dne. Oficiální stránky závodu zde.

17.12.2017


Ještěd winter skyrace 2017

WINTER SkyRace® vstupuje do druhé sezony. Příkré svahy Ještědu opět skropí pot několik stovek běžců. Termín 2. prosince může přinést i dramatické přírodní podmínky. Oficiální stránky závodu zde.


zimní běh na blaník 2018

Délka 21,1 km, termín 13.1.2018...to už samo o sobě mnohé naznačuje. Ale hlavně ... běží se na samotný vrchol legendární hory Velký Blaník (636 m. n. m.) a zpět.

V loňském roce závod díky velmi zrádnému počasí dokončilo 372 běžců, ale i tak to byl rekordní počet běžců, které jsme ve Vlašimi zatím mohli přivítat.

oficiální stránky zde
registrace zdeAFPoint

Oficiálním partnerem tohoto webu je firma AFPoint. Prodejce značek originálního oblečení a doplňků Abercrombie & Fitch a Hollister Co.

www.afpoint.cz

saar challenge

Žďárské vrchy jsou mou srdcovou záležitostí. Ačkoliv se jedná o jedno z nejkrásnějších míst naší země české, cíleně sem zavítá jen málokdo. A to jsem chtěl změnit. Každý navštěvuje Krkonoše, Beskydy, Orlické hory nebo Jeseníky. Všechna tato pohoří se mohou chlubit náročnějším terénem, ale nepřekonají jednu zásadní věc. Žďárské vrchy mají své osobité kouzlo. Místní kopcovitá krajina je jedinečná ve své osamělosti a zvlněnosti. Stojíte na kopci a z dálky koukáte na jednu vesničku. Víc nic, jen louky, kopečky a lesy. Svým charakterem je místní krajina trochu podobná Šumavě, jen příroda odpovídá ryze představě české krajiny.Saar Challenge nabízí tři trasy, které se od sebe liší svou délkou a obtížností. Nejdelší a nejextrémnější je dlouhá 64 kilometrů. Závodník při ní nastoupá více než 1 350 výškových metrů a pokoří nejvyšší místa Žďárských vrchů. Další dvě trasy jsou dlouhé 39 a 21 km, ani na nich nebude o kopce nouze. Na trati Saar Challenge Vás čeká terén, polní a lesní cesty, pěšinky, louky, kamenité výběhy, místy technické seběhy, ale hlavně minimum asfaltu.

tERIBEAR hýbe prahou 2017

Teribear hýbe Prahou je sportovně – charitativní akce, určená všem, kdo chtějí pomoci znevýhodněným dětem. Po deset dní máte non-stop příležitost udělat dobrý skutek, a to i opakovaně. Vraťte se, kdy máte chuť. Za jednorázový poplatek vám snímací čip zprovozníme na celou dobu.

Nemusíte trénovat! Čas ani styl nerozhoduje. Stačí mít chuť a přijít na Vítkov, koupit si čip a rozhýbat s námi Prahu! Nazujte tenisky, běhejte, choďte, procházejte se – po naší vytyčené trase. Za každý kilometr, který urazíte a který zaznamená váš čip, věnují partneři akce 50 Kč na vámi zvolený příběh. Nebo se prostě zapojte jako člen týmu TERIBEAR a podpořte náš projekt jako takový. 

zapomenuté hory

Rychleby jsou nejzapomenutějšími horami České republiky, které svou divokostí překvapí a atmosférou uchvátí každého, kdo sem jednou zabloudí. Poznej je očima zkušeného domorodce, proběhni je jako zatím málokdo před tebou. Tři trasy na 24, 44 a 74 km povedou přes ta nejkrásnější místa, která budou ještě umocněná podzimními barvami. Bude to silný zážitek a skvělá příležitost k zakončení závodní běžecké sezóny... Těšíme se na Tebe!

REGISTRACE A CENA - započne 21. 8. 2017 - budeme zatím jednat s místními obcemi a firmami, zda pomohou s organizací, aby cena byla i přes velikost a náročnost akce příznivá. Dáváme vám vědět 3 týdny dopředu kvůli termínu.

Zatím nejlepší promo video na závod pořádaný v České republice, které jsem kdy viděl. Obsah videa a jeho kvalita nemá konkurenci :-)

oficiální stránkyTatranská šelma

Unikátne preteky v horskom behu (short distance Ultra SkyMarathon) a jediné svojho druhu vo Vysokých Tatrách! Prídite si naplno užiť jeden z posledných letných víkendov v našich veľhorách. Ocitnete sa vo svete hôr a behu v ňom. Trať traverzuje všetky doliny a prevedie vás krížom cez celé Vysoké a Belianske Tatry. V najvyšších miestach trate dosiahnete výšku cez 2000 m.n.m. Môžete sa tešiť na krásne lesné chodníky ale aj drsnú tatranskú žulu. 100% zážitok vytvorí okolitá príroda a super atmosféra. A nie len o tom bude Tatranská šelmaUltra 2017.

 .