Jsem nadšený amatérský běžec se zájmem o běh v přírodě. Běh po asfaltových cestách a ulicemi města beru jako nutné zlo, nebo k tomu musí být opravdu dobrý důvod. Musím ovšem přiznat, že právě na asfaltu mé běhání začalo. Běhat jsem začal z důvodu vážnějších zdravotních problémů se zády a tato činnost mi téměř po roce „běhání“ po doktorech od bolestí pomohla. Po dvou letech jsem se konečně dopracoval k tomu, čemu se chci v rámci tohoto sportu věnovat. Z obsahu stránek je myslím víc než jasné, že se jedná o běhání na delší vzdálenosti, tedy o ULTRA :-). V době spuštění tohoto webu mám za sebou 4 závody na ultramaratonskou vzdálenost, ale rád se také účastním závodů na kratší vzdálenosti, kterých bylo doposud více.  Právě díky závodům jako je např. Ještěd SkyRace a tréninku jsem se k ultra proběhal. Běháním žiju a musím přiznat, že běh můj život celkem výrazně ovlivňuje. Každou volnou chvíli se snažím vyplnit jakoukoliv činností spojenou s během. Ať se jedná o samotný trénink, plánování běžeckých tras, čtení knih, tréninku na kole, nebo věnování se pěším výletům s delší distancí, tím vším se snažím vyplanit čas a hlavně se posouvat dál. Ve svém věku si nedělám ambice na „bednu“, ale mojí snahou je posouvat své hranice kam až to půjde.Tento amatérský web jsem vytrvořil, abych se mohl podělit o své zážitky s Vámi, kteří jste stejní blázni jako já :-)

V souvislosti s tímto webem jsem uvedl v život i TCRc - ToniCzech Runners club. Cílem je vytvořit běžeckou komunitu, která má společný cíl a tím je běh a vše s ním spojené. TCRc je čistě amatérská záležitost, která je dobrovolná a neklade nikomu žádné povinnosti. Vítán je každý, kdo chce být součástí komunity TCRc a propagovat její „značku“ třeba jen tím, že se bude při registraci na závody v kolnoce „tým“ hrdě hlásit právě k tomuto společenství :-) Vítáni jsou i neběžci, např. fanoušci, kteří chtějí toto společenství podpořit a být jeho součástí. Není zde mojí snahou vytvářet obchodní značku, nebo cokoliv podobného a mít z toho vlastní prospěch.

Tento web je postaven na základech mého nadšení pro běh a beru jej, jako další způsob, jak dát ještě více najevo vášeň pro tento sport. .